Eskişehir Petek Temizleme

petek temizleme eskişehir

Bera teknik servis Eskişehir petek temizleme firması olarak, iyi ısınan peteklere sahip olmanız için en az iki yılda bir defa kalorifer petek temizleme ve kombi temizleme yaptırmanızı önermekteyiz. Bakım yaptırmadığınız durumda ise peteklerinize eşit miktarda sıcaklık dağılmaz ve bunun sonucunda ısınma problemleri yaşarsınız. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çeker ve bozulmalar meydana gelebilir. Hatta kombiniz ömrünü tamamlayabilir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır sorusu, peteklerinde anormallik fark eden kişiler çokça araştırdığı bir sorudur. Bera teknik petek temizleme videosu da yayınlayacaktır. Petek temizleme Eskişehir firması olarak petek temizliği fiyat farklılıklarından en uygun fiyat garantisi veren firmamızın işleminden kısaca şöyle bahsedebiliriz:
• Petek temizleme işlemine ilk olarak dış kısımdan başlanır.
• Temizliğe başlarken ilk olarak peteğin arka kısmında bulunan ve petek aralarında biriken tozlar temizlenmelidir.
• Daha sonra peteğin kapakları çıkarılarak, kalorifer peteği temizleme aparatı veya bir sopa veya sopa tarzı ince uzun bir şeyin ucuna bez takılarak içerisi temizlenmelidir.
• Daha sonra peteğin iç kısmının temizliğine başlarken kombi kapatılıp kombi içerisinde bulunan su boşaltılmalıdır. Su boşaltılırken tahliye vanaları kullanılmalıdır.
• Su boşaltıldıktan sonra temizlik için petek temizleme ilacı, kalorifer eteği fırçası ve temizlik bezleri yeterlidir.
• Daha sonra kombi peteklerinin rekorları açılarak fırça yardımıyla çökmüş kirler temizlenir.
• Daha sonra petekler yerinden sökülerek tazyikli suyla temizlenmelidir.
Bazı durumlarda zamanla petekleriniz paslanır ve yukarıda belirtilen şekilde yöntemler petek temizleme için yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda petek temizleme makinası kullanılmalıdır.

eskişehir petek temizliği fiyatları

Petek Temizliği Eskişehir

Petek temizlemek için profesyonellerden yardım almamız gerekmektedir. Petek temizliği yaptırmanız gerekiyorsa Bera Teknik servis olarak destek vermekteyiz. https://www.berateknikservis.net/ web sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Petek temizleme işleminde petek temizleme makinası peteğe bağlanır. Hortumun diğer ucu ise banyo veya tuvalet giderlerine açılacak şekilde yerleştirilir. Makine suyla doldurulur ve çalıştırılır.

Peteklerin içerisindeki pislikler temizlendikten sonra makinaya kimyasal koyularak peteğin içi tamamıyla temizlenir. Bu işlem bittikten sonra petek yeniden kombiye bağlanır ve basıncı ayarlandıktan sonra içerisinde bulunan kimyasalın dolaşması sağlanır.

petek temizliği eskişehir merkez

Petek Temizleme Kimyasalı

Petek temizleme ilacı kalorifer petek iç kısmında ve boru yüzeylerinde ısınmayı etkileyen atıkları eriterek yok eder. Petek temizleme ilacının kullanımı petek içi temizleme sırasında ön plana çıkar. Petek temizleme ilacı, kalorifer peteklerini temizlemek için imal edilmiştir ve amacına uygun şekilde kullanılmalıdır. Bu kimyasalı evde kendiniz temizlerken kullanmanız zordur.

  Petek Temizleme Makinası

  Petek temizleme ilacı kullanmak için makina kullanılması gerekmektedir. Makinayla birlikte petekler ilaç yardımıyla hem güvenli hem de kolay bir şekilde temizlenir. Petek temizleme makinası kullanılması tek başına yapılacak bir iş değildir. Makine kullanımını profesyoneller yapmaktadır. Kullandığınız petekler zamanla kirlenmekte, bu kirlilik sebebiyle peteklerinizin bazı kısımları ısınıp bazı kısımların ısınmama durumu meydana gelir. Isınmayan bölgeler ortama kötü kokular yaymaya başlar. Kombiniz sizi rahatsız edecek şekilde gürültülü bir şekilde çalışmaya başlar ve düzensiz olarak sıcak su basıncı sorunlarına neden olur. Eğer siz de bu tür problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız ya da bu tür problemleriniz varsa kombi ve petek bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekmektedir.

  Petek temizlemek için profesyonellerden yardım almamız gerekmektedir. Petek temizliği yaptırmanız gerekiyorsa Bera Teknik servis olarak destek vermekteyiz. https://www.berateknikservis.net/ web sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Petek temizleme işleminde petek temizleme makinası peteğe bağlanır. Hortumun diğer ucu ise banyo veya tuvalet giderlerine açılacak şekilde yerleştirilir. Makine suyla doldurulur ve çalıştırılır.

  Peteklerin içerisindeki pislikler temizlendikten sonra makinaya kimyasal koyularak peteğin içi tamamıyla temizlenir. Bu işlem bittikten sonra petek yeniden kombiye bağlanır ve basıncı ayarlandıktan sonra içerisinde bulunan kimyasalın dolaşması sağlanır.

  petek temizleme makinesi eskişehir
  Sırasıyla Petek Temizleme İşlemleri

  Aşağıdaki bölümden aşama aşama petek temizliğinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

  Birinci Adım

  Petek temizliği yapılacak bölgede tesisat, vana, kombi ve petekler kontrol edilir.

  İkinci Adım

  Daha sonra petek temizleme cihazı tesisata monte edilir.

  Üçüncü Adım

  İşlemler temiz bir şekilde halledilir. Firmamız gider için tuvalet veya lavaboyu tercih etmektedir.

  Dördüncü Adım

  Petek temizleme işleminde; petekler, üst borular ve iç sistemler temizlenir. Daha sonra ise, tesisat boruların alt kısımları temizlenir. Çift vakumlu yıkama sayesinde tamamen temizlenir ve petek temizliği yaklaşık 2 saat sürmektedir.

  Eskişehir Petek Temizleme Fiyatları

  Kalorifer peteklerinizi ve kombinizi temizleyen firmamız, ısıtma sisteminizden daha yüksek verimle ve dolayısıyla daha ekonomik bir şekilde faydalanmanızı sağlamaktadır. Özel kimyasal ilaçlar ve yıkama makinaları kullanılarak verdiğimiz petek temizleme hizmetlerimiz, belirli aralıklarla yapılması gereken bakım işlemini zahmetsiz, uygun ve kolay bir hale getirmektedir.

  Eskişehir petek temizliği fiyatları ile ilgili kaygılanmanız gerekmemektedir. Firmamız fiyat konusunda son derece uygun seçenekler sunmakta ve kış boyunca yakıt faturalarını sorun etmeden rahatça ısınmanıza, rahat etmenize yardımcı olmaktadır.

  petek temizleme kampanyası eskişehir

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

  Kaloriferler temizliği yılda bir kez yapıldığında ısınma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Her yıl yaptırmak kimi kişileri maddi olarak zorlamaktadır. Bu durumda mutlaka iki yılda bir kez yaptırılmalıdır. Aksi taktirde radyatör içerisindeki aşınmalardan dolayı tesisat içerisinde metal tortucukları birikmektedir. Bu tortularla birlikte kirlenen su kombinize zarar vermeye başlayacaktır.

  Bu durumda hem kombinizin ömrü azalacak hem de fazla doğalgaz yakıp daha az ısınacaksınız demektir. Tüm bu sorunları aşmak için Bera Teknik servis olarak son derece modern cihazlar kullanmaktayız.

  Cihazları deneyimli ekip arkadaşlarımız ev ve işyerinizdeki petekleri tek tek söküp takmakla uğraşmak yerine, kısa süre içerisinde petek temizliği işlemine başlamaktadır. Bera teknik servis gerekli halde orijinal yedek parçası desteği de vermektedir. ECA, Baymak, Demirdöküm, Ferroli, Vaillant, Viessman, Alarko, Bosch, Buderus ve Ariston başta olmak üzere tüm markalar için parça bulunmakla birlikte, tüm markalar için destek vermekteyiz.

  eskişehir petek temizlik süreci

  Petek Temizleme Sonrasında

  Şebeke sularından kaynaklı petekleriniz kireç bağlamaktadır. Sıcaklık arttırıldıkça da kireç daha fazla tutunma eğilimi gösterir. Bu yüzden peteklerinizden sıcaklık gelmiyorsa bir an önce temizletilmesi gerekmektedir. Sıcaklığı arttırmak çözüm getirmemektedir. Bu yüzden de düzenli olarak petek temizleme işlemi yaptırılması gerekmektedir.

  Şebeke suyunda bulunan kireç tesisatta dolaşırken peteklerin içinde birikmektedir. Kireç biriktikçe, kombi ne kadar yüksek yakılırsa yakılsın fayda sağlamamaktadır. Aksine ısı yükseldikçe kireç daha fazla tutunacaktır ve kombiniz bozulma noktasına gelecektir. Petek temizleme işlemi sonrasında ise kombinin hemen çalıştırılmasında bir sakınca yoktur. Temizleme sonrası kombi daha verimli çalışacaktır.

  petek temizliği yaptıktan sonra

  Formu Doldur Servis Çağır