Petek Temizleme

petek temizliği kombi

Bera Teknik Servis güvencesiyle petek temizleme, petek temizliği makinası ile peteklerin içerisinde meydana gelen kirleri ve tıkanıkları uzaklaştırma işlemidir. Makine dışında özel bir kimyasal da kullanılmaktadır. Peteklerin içinde kireç, çamur ve korozyon artıkları birikmektedir. Bu da peteklerin oda içerisinde ısı vermemesine neden olmaktadır. Bu nedenle petek temizleme işleminin belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Düzenli aralıklarla petek temizliği işlemi yaptırmıyorsanız, peteğiniz size sinyal vermeye başlayacaktır.

Petek Temizliği

Bera Teknik servis ülkemizin 81 ilinde ECA, Baymak, Viessman, Alarko, Bosch, DemirDöküm, Ferroli, Buderus, Ariston ve Vaillant başta olmak üzere tüm markalar için destek vermektedir. Petek temizleme firmaları içerisinde Bera Teknik olarak, web sitemizden bize ulaştığınız taktirde tüm markalar için orijinal parça desteği de sağlamaktayız.

Petek temizliği suların temizlenmesi, iyi ısınma dışında yüksek oranda tasarruf da sağlamaktadır.
Peteklerinizin kirlendiğini şu nedenlerden dolayı anlayabilirsiniz:

• Peteklerinizde ısınmayan yerler varsa
• Peteklerin üst kısımlarından sıcaklık gelmiyorsa
• Musluktan gelen su azaldıysa
• Peteklerinizden pis su geliyorsa
• Kombinizden çalışırken yüksek ses geliyorsa
• Musluklardan düzenli olarak sıcak su gelmiyorsa
petekleriniz kirlenmiş demektir.

Sayılan tüm belirtiler varsa, evde petek temizlik devri geçmiş olabilir. Bu yüzden de uzmanlardan destek almanız gerekmektedir.
Uzun süre kullanılan peteklerin bakıma ihtiyacı vardır. Kapalı devre yapılan petek temizlik işlemi peteklere zarar vermez. Bera Teknik servis olarak petek temizliği makinası ve petek temizleme ilacı kullanmaktayız. Bu sayede peteklerinize hiçbir zarar gelmemektedir.

kalorifer petek temizleme

Petek Temizleme Makinemiz

Petek temizleme makinası dairelerde bulunan peteklerde, yerden ısıtmalarda, dubleks veya villa tipi evlerde kullanılmaktadır. Tazyikli suyu yönetebilecek güçte makineler kullanılmaktadır. Kombi ve petek bakımında makineler 2 bar basıncında olmalıdır. Yerden ısıtma evlerde basıncın 3 ila 5 bar arasında olmalıdır. Daha düşük olursa petek temizleme ilacı her yere ulaşmaz.

petek temizleme cihazı

Petek Temizleme Kimyasalımız

Petek temizleme kimyasalı tesisat içindeki pası ve kireci temizlemektedir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır ve kombinizin ömrü uzar. İçeriği petek temizlemeye uygun olduğu için tesisata zarar vermez. Kokusu zararsızdır ve doğa dostu bir ürün olduğu için çevreye de zarar vermemektedir.

Kimyasal ile yapılan temizlik tesisatı korur, ısı kaybını önler, tasarruf edilmesini sağlar, su akışı normale döner ve kireç sorunlarından kurtulmayı sağlar.
Her şeye rağmen kimyasal, uzmanlar tarafından kullanılması gerekmektedir.

  Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

  Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu ısınma amaçlı doğalgaz kullanmaktadır. Soba gibi zorlukları olmayan doğalgazın en büyük gereksinimi de petek ve kombi bakımıdır. Petek temizliğinde tavsiye edilen periyot iki yılda birdir. Kıştan önce yaptırdığınız petek temizliği sayesinde kışa daha rahat bir geçiş yaparsınız.

  Petek temizliğinde yapılan kısımlar, plastik boruların olduğu kısımlardır. Bakırdan olan kısımlar kirlenmez. Yine de servisler tedbir amaçlı olarak temizlemektedir.

  Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

  Peteklerde biriken kirler ve çamurlar yüzünden su akışında sorunlar meydana gelmektedir. Bu yüzden kombi verimi düşmekte ve enerji israfı meydana gelir. Isıyı yükselttikçe kireçler ve kirler daha fazla tutunmaya başlar. Isıyı arttırmak yerine bir an önce petek temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
  Petek temizliği nasıl yapılır sorusunun en önemli cevabı, petek yerinden sökülmeden kapalı sistem şeklinde yapılmalı olmalıdır. Bu sayede petekler de zarar görmemektedir.

  Petek temizliği sayesinde enerji tasarrufunda %30’a kadar artış olmaktadır. İdeal ısıyı yakalamak için düzenli olarak petek temizliği yaptırılmalıdır.

  Birinci Adım

  Petek temizliği yapılacak bölgede tesisat, vana, kombi ve petekler kontrol edilir.

  İkinci Adım

  Daha sonra petek temizleme cihazı tesisata monte edilir.

  Üçüncü Adım

  İşlemler temiz bir şekilde halledilir. Firmamız gider için tuvalet veya lavaboyu tercih etmektedir

  Dördüncü Adım

  Petek temizleme işleminde; petekler, üst borular ve iç sistemler temizlenir. Daha sonra ise, tesisat boruların alt kısımları temizlenir. Çift vakumlu yıkama sayesinde tamamen temizlenir ve petek temizliği yaklaşık 2 saat sürmektedir.

  Petek Temizleme Hizmeti Verdiğimiz Şehirler
  petek temizleme ücretleri

  Petek Temizliği Fiyatları

  Petek temizliğinin kış öncesinde ve senede bir kez yaptırılması önerilmektedir. Bera Teknik servis, donanımlı ekibiyle hizmet vermektedir. Petek temizliği fiyatları evin kaç odalı olduğuna, dubleks, tripleks veya villa tipinde olduğuna ve petek adedine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı olarak petek temizliği fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamıza ulaştığınızda ekibimiz gelerek peteklerinizi kontrol etmektedir. Kontrollü ve dikkatli bir şekilde temizlik işlemi yapılmaktadır. Petekleriniz çok fazla kirliyse, sıcak su yeterli derecede gelmiyorsa ve petekleriniz yeteri kadar ısı vermiyorsa artık mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Bu sorunlarla karşılaştığınız halde temizletmiyorsanız, hem doğalgaz faturanız çok fazla gelecektir hem de enerji kaybı yaşayacaksınızdır. Petek temizleme ücretini vermek istemezken, kombinizde çok daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

  peteğin altı ısınmıyorsa petek temizleme

  Petek Temizliği Sonrası

  Petek temizliği ardından petekleriniz ısıyı daha iyi vermektedir. Bu da daha düşük sıcaklıklarda kombi yakmanızı yani faturanızın daha düşük gelmesini sağlar.
  Peteklerdeki kir tabakasından kurtulmanızı sağlar. Tasarruf edilir ve daha çok ısınırsınız. Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır. Gürültüsüz bir şekilde çalışmaya devam eder. Bütçenizi de sarsmayacak bu işlemi mutlaka senede bir kez yaptırmanız bu faydaları sağlamaktadır.