Viessmann Kombi Servisi

viessmann kombi tamircisi

Yoğuşmalı kombiler son teknoloji kombi çeşitleri olduğu için satın alırken marka da oldukça önem taşımaktadır. Yoğuşmalı kombiler yaklaşık ömrü 10 yıldır ama Viessmann kombi servisi ile iletişime geçerek yıllık yaptırılan bakımlarla 10 yılı da aşmaktadır. Kombi servisi Viessmann marka cihazlar için Türkiye’nin her il ve ilçesinde sunduğumuz bir hizmettir.

Viessmann Servisi

Viessmann servisi üretilen tüm orijinal parçaları bulundurmakla görevlidir. Montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yürütmektedir.
İnsanlar, kombilerindeki bakım ve arıza işlemleri için yetkili Viessmann kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz. Her önüne gelen servis doğru işlem yapamayabilir. Bu da kombinizin ana kartının yanmasına neden olabilir. Amatör kişilerin yaptığı işler yüzünden cihazınızda sorunlar çıkmaması için yetkili bir servise ulaşmanız gerekmektedir. www.berateknikservis.net web sitemizden bize ulaşarak bakım ve onarım işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

Viessmann markasının kurucusu olan Johann Viessmann, markayı Almanya’da 1914 yılında kurmuştur. 74 ülkedeki toplam 120 satış bürosu bulunan Viessmann uluslararası alanda ünlü bir firmadır. Türkiye pazarına açılması ise 1994 yılını bulmuştur. Günümüzde de birçok şehirde de bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Üretim üslerini de Manisa’da kurmuşlardır.

Modern tekniklerle çalışan firma, aynı zamanda çevre dostudur. Viessmann günümüzde 2,8 – 17 kW güç aralığında çalışmaktadır. Ürünleri üretirken de en önemli amaçları sürdürülebilir olmalarını sağlamaktır.

Viessmann; yoğuşmalı, yoğuşmasız olarak ikiye ayrılmaktadır. Yoğuşmalı kombiler her zaman yoğuşmasız kombilere göre daha avantajlıdır.
Yoğuşmalı ve yoğuşmasız kombiler arasındaki farklar:

• Yoğuşmalı kombiler en yeni teknoloji ile üretilmiştir.
• Yoğuşmalı kombilerde açığa çıkan ısı tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Bu sayede faturalar daha ekonomiktir.
• Yoğuşmasız kombinin fiyatı daha ucuzdur.
• Yoğuşmalı kombiler daha çevrecidir.
• Yoğuşmalı kombiler daha az yakıt tüketirler.

kombi tamircisi viessmann

Viessmann Kombi Servis Ücretleri

Viessmann servis fiyatları birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Bakım, onarım, montaj ve petek temizleme gibi tüm hizmetlerin fiyatı birbirinden farklıdır.

Kombi bakım yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Viessmann kombinizin bakımı düzenli olarak yaptırılmadığında aşınmalar ve arızalanmalar meydana gelmektedir.

Kombi arızalanmalarında, bakım ve onarımlarda Bera Teknik Servis olarak orijinal yedek parçalarla hizmet vermekteyiz. www.berateknikservis.net web sitemize girerek bize ulaşabilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

viessmann kombi servisi ücretleri

Formu Doldur Kombi Servisi Çağır  viessmann kombi bakımı

  Viessmann Kombi Yetkili Servisi

  Viessmann servisi denilince akla gelen ilk firmalardan biri de Bera Teknik Servis’tir. Viessmann kombi servisleri olarak hizmet vermektedir. Her sene rutin bakımlarınız için de web sitemizden irtibata geçebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve en kaliteli hizmetten yararlanabilirsiniz.

  Alanında uzman teknisyenlerle beraber bakım, onarım ve petek temizleme hizmetleri de vermekteyiz.

  Viessmann Kombi Tamircisi

  Viessmann kombi sistemleri evlerde ve iş yerlerinde en çok tercih edilen markalardandır. Yaz mevsimlerinde sıcak su amaçlı kışın ise hem sıcak su hem de ısınma amaçlı kullanıldığı için sürekli çalışır durumda olması önemlidir. Bu yüzden de Viessmann kombi tamiri gerektiğinde bu sorun bir an önce çözülmelidir.

  Kombiler zaman içerisinde çalıştıkça yıpranmaktadır. Bu yüzden de yılda en az iki kez bakım yaptırılması tavsiye edilir. Böylece sürekli olarak verimli çalışır.

   Viessmann Kombi Müşteri Hizmetleri

   Tüm kombi markalarında yılda en az iki kez kombi bakımı tavsiye edilir. Viessmann kombi bakımı da verdiğimiz hizmetlerden biridir. Bu sayede hem kombinin ömrü uzar hem de sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. iki kez bakım yaptırılmasa dahi kış öncesinde bir kez bakım yaptırılması önerilmektedir. Bakım yaptırdığınız taktirde de bozulma ihtimali düşer ve yüksek ücretler de ödemenize gerek kalmaz.

   Kazan bakımlarını servis teknisyenleri yapmaktadır. Baca gazı sıcaklıkları ve yakıt tüketimleri kontrol edilerek kazanın durumu hakkında bilgi edinirler. Bir sorun varsa da bu bilgiler ışığında çözülür.

   Kazan bakımı sırasında; duman boruları, komponentler kontrol edilir. Ardından varsa hasarlı parçalar orijinal parçalarla değiştirilir. En son olarak da kazan verimi ölçülerek değerlendirilir. Önleyici bakım her zaman en mantıklısıdır. Böylece arıza oluşmadan sorunlar çözülmüş olur ve maliyet de azalır.

   viessmann kombi bakımı

   Viessmann Kombi Arıza Kodları

   Viessmann kombi arıza kodları, size oluşan arıza hakkında bilgi verir. Bu sayede üretilecek çözüme karar verebilirsiniz. Eğer evde çözülebilecek bir durum değilse mutlaka teknik servisten destek isteyiniz.

   A0 Arıza Kodu: Bu arıza kodu basıncın düştüğünü gösterir. Gazla ilgili arıza olduğu için ateşleme yapmayabilir.
   F2 Arıza Kodu: Brülör hatası demektir. Bu yüzden de termostat arızalanır ve kullanıcının evde kendi çözeceği bir durum değildir.
   F30 Arıza Kodu: NTC sensöründe arıza meydana geldiğini göstermektedir. Bu sensör peteklere ısı gitmesini sağlamaktadır.
   F38 Arıza Kodu: NTC sensöründe temassızlık olduğunu gösterir.
   B0 ve B8 Arıza Kodu: Baca gazı sensöründe temassızlık olduğunu gösteren arıza kodudur. Sensör kısa devre yapmış da olabilir.
   Ekranda Bar veya Psi ifadesi yanıp sönüyorsa: Bu yazılar yanıp sönüyorsa basıncın düştüğü anlamına gelmektedir. Bu ifadeleri gördüğünüzde sizin müdahale etmeniz tehlikeli olmaktadır. Bu yüzden servis çağırmanız en mantıklısı olacaktır.
   10 – 18 Arıza Kodu: Kombinin dış hava sıcaklık sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir.
   30 – 38 Arıza Kodu: cihazın kazan ısı sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir.
   51 – 59 Arıza Kodu: sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğini ifade eder. Bu da sıcak suyun kesilmesine neden olur.

   Tüm Viessmann kombi arıza kodları için bizimle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.